Hier hebben we hem dan eindelijk nog eens, de uitzonderlijke en extreem zeldzame "Beaubourg" set.
In 1976 nam Michel Cadestin deel aan de prestigieuze ontwerpwedstrijd voor het interieurmeubilair van het gloednieuwe Centre Pompidou in Parijs. Onder het toeziend oog van niemand minder dan Jean Prouvé, hoofd van de ontwerpcommissie, werd de stoel die hij samen met Georges Laurent ontwierp verkozen als winnend model. Deze unieke stoel zou uitgroeien tot een icoon van het radicale design van de jaren '70 en werd het vaste zitmeubilair van het museum.
De Beaubourg Chair werd nooit gecommercialiseerd en is uitsluitend geproduceerd voor het Centre Pompidou. Een zeldzaamheid op de markt, en vandaag beschouwd als een museaal verzamelobject van internationaal kaliber.
Deze set is nog unieker, want dit was de set uit het kantoor van de grote baas. Hij wou voor zijn kantoor dat de rugleuning meeboog en verstelbaar was.
Wat niet bij de andere stoelen is. Ook zie je op één van de stoelen een oud opschrift, "ASSISTANT BOSS", wat deze set dan weer een extra geschiedenis geeft.
Deze set van acht originele stoelen is volledig intact en draagt de sporen van een rijk verleden. Het frame is vervaardigd uit verzinkt staaldraad, waarop een zitting rust in naturel zadel leder. Door de jaren heen heeft het leer een warme patina ontwikkeld die niet te reproduceren valt een tastbaar bewijs van authenticiteit, karakter en tijd.
Het zijn stoelen met een ziel. Elk exemplaar vertelt zijn eigen verhaal. Zelden zie je ze in het wild en nog zeldzamer krijg je de kans om er één, laat staan een volledige set van acht, aan te kopen.